O projektu

Nové Skotsko na východě Kanady je nádherná příležitost a v Cape Smokey tak díky nám postupně vyrůstají nové domy, byty, apartmány, ale i restaurace a další služby včetně mariny a českého pivovaru. Vzniká zde rekreační oblast, která začíná dole u moře a končí nahoře v horách.

Už jsme začali

Dvacet let, tak dlouho celkově předpokládáme v oblasti investovat a rozvíjet ji. V roce 2021 jsme dokončili stavbu osmimístné kabinové lanovky, jejíž spodní stanice leží přímo u moře a nejdelší sjezdovka má 2,5 kilometru. To umožňuje neskutečné lyžování prakticky přímo k oceánu.

Součástí zázemí je již dnes marina. Na to, jaký jsme do Cape Smokey vnesli život, se můžete podívat na našem oficiálním kanadském webu.

Vaše investiční příležitost

Aktuálně vám nabízíme možnost připojit se k projektu hned v první etapě.

V této etapě stavíme celkem 27 domů, které dokončíme a začneme provozovat již v roce 2025.
Provozovat je bude naše společnost CSH, která vlastní celý volnočasový areál včetně kabinové lanovky a mariny. Prvních šest apartmánových domů je již prodaných.

Osm nemovitostí k prodeji

Spustili jsme prodej celkem osmi nemovitostí. Jejich majitelům nabízíme možnost jezdit do svého nového kanadského domova sami, nebo mohou svou nemovitost svěřit nám a my zajistíme její provoz, údržbu i pronájem. Kanaďané tuto oblast milují a poptávka po rekreačním bydlení zde stále převyšuje nabídku.

Akciová příležitost pro menší investory

Staňte se akcionářem. Tato nabídka je vhodná pro menší investory. Pět domů postavených v 1. etapě (do roku 2025) bude prostřednictvím kanadské společnost vlastnit její 100% vlastník, námi nově založená česká společnost CAPE SMOKEY 1.PHASE, a.s. A v této společnosti vám nyní nabízíme prodej akcií. V nabídce je celkem 500 kusů, cena akcie je 280 000 Kč.

První etapa má řadu výhod

Proč se zapojit do projektu právě teď?

  • tato etapa projektu se týká nejatraktivnější oblasti s polohou přímo u moře
  • předpoklad růstu ceny nemovitosti v čase
  • rychlá likvidita vložených prostředků – prodej akcií
  • rozložení vašeho kapitálů – investice v zahraničí, ale s českým servisem
  • akcionářské výhody ubytování v místě
  • potenciální možnost budoucích investic při dalším rozvoji celé lokality
  • nabídka zajímavé práce v Kanadě (hlavně pro mladou generaci) včetně výhody možného získání kanadského občanství

Vytváříme celoroční zážitek a pocit “jako doma”

Budujeme resort, který bude fungovat po celý rok

A co víc, Cape Smokey nebude jen turistický cíl, stane se domovem pro mnoho lidí. Z místa, kde se lidé během svých cest jen zastavili, aby se pokochali výhledy, postupně vzniká letovisko, kam kanaďané jezdí odpočívat při pozorování velryb nebo trávit čas při aktivitách jako je lyžování, traily či plachtění. Nabídku postupně rozšiřujeme až na plánovaných pět desítek zážitků.

Tři možnosti, jak se spojit s Cape Smokey 

Náš business model má několik variant a vy si můžete vybrat tu, která vám vyhovuje nejlépe

Vybudujte si v Cape Smokey svůj druhý domov.

Atlantické pobřeží Kanady představuje stabilitu a bezpečí a kanadský právní systém patří mezi nejstabilnější na světě.

Jezděte do zálivu jen na pár týdnů či měsíců v roce, tak jako na chatu.

Přesně tak můžete svou nemovitost vybavit a využívat. A co víc, v termínech, kdy bude vaše chata volná, ji můžete naším prostřednictvím pronajmout. Rozhodnutí je čistě na vás.

Investujte.

Pokud stejně jako my cítíte obrovskou příležitost využít prostředí Cape Smokey k investici, je právě teď ideální doba. Apartmánové domy, které stavíme v první etapě přímo u oceánu, budeme v rámci akciové společnosti pronajímat a provozovat.

Pečujeme o kouzlo a krásu tohoto jedinečného místa

Před čtyřiceti lety vzniklo v Cape Smokey lyžařské středisko, které bylo jedním z dějišť Kanadských sportovních her. Později lyžařský areál fungoval jen díky obětavé podpoře dobrovolníků, kteří měli omezené zdroje. V roce 2019 jsme středisko koupili s nadějí, že se nám podaří obnovit ikonické místo, o kterém se bude nejen mluvit a psát, ale kam se hlavně bude jezdit a využívat veškeré možnosti nádherného prostředí – hor, oceánu, lesů, jezera a národního parku.

Zkušenosti z Lipna stěhujeme do Kanady

Už jste to někde slyšeli, že? Areál s celoročním využitím, sjezdovka s výhledy, stezka v korunách stromů. A také marina, procházky, běh, kolo, hotel, restaurace a mnoho dalšího. Proč je vám to tak povědomé? Mezi našimi investory jsou Miloš Kratochvíl a Martin Krupauer, kteří třicet let budují resort Lipno. V Cape Smokey se jejich know-how spojilo s podnikatelskými zkušenostmi a drivem Martina Kulíka a Jiřího Kejvala. Tato čtveřice představuje dohromady silný tým, jehož renomé by vás mělo přesvědčit o smysluplnosti, stabilitě a rentabilitě projektu.

Jsme ohleduplní sousedé

Dbáme na to, aby náš projekt, který vzniká v těsné blízkosti národního parku, splňoval standardy trvalé udržitelnosti. Veškeré stavební postupy jsou v souladu s ekologickými nároky 21. století. Udržujeme i trvalý dialog s místní komunitou, abychom se do místního prostředí organicky zapojili a byli pro oblast přínosem ve všech směrech.

Mohlo by vás zajímat

Klientům, kteří neplánují v Kanadě pobývat dlouhodobě, doporučujeme, aby nemovitost vlastnila společnost, kterou si založíte za účelem jejího provozování. Tuto firmu vám pomůžeme zaregistrovat a založíme jí účet u Scotiabank. Většinu právních aktů pak za vás může vykonávat náš právní zástupce přímo v Kanadě.

V případě, že potřebujete zprostředkovat služby místních právníků, doporučujeme využít služeb společnosti Cox & Palmer. Několik let jsme jejím spokojeným klientem. Pokud nemovitost zakoupíte jako právnická osoba, můžete se zaregistrovat jako plátce daně z přidané hodnoty (HST) a ušetřit tak 15 %.

V souladu s právním řádem Nového Skotska je nemovitost definována jako váš podíl v kondominiu. Vzniká vám tak vlastnický vztah k předmětnému pozemku a budově. Získáváte také podíl ve společných prostorách a hlasovací práva v kondominiu ve vazbě na váš podíl.

Nejprve je třeba podepsat rezervační smlouvu. Definujeme v ní celý legislativní proces a časovou osu projektu. V dokumentu jsou vyznačeny stavební parcela a rozsah celého kondominia. Součástí smlouvy jsou i dodatky – kupní a stavební smlouva, stanovy kondominia a základní popis smlouvy na komerční pronájem nemovitosti a její údržby. Následně podepíšete tzv. Purchase and Sell smlouvu, která zavazuje prodávajícího převést na vás v určité době budovu a pozemek. Po dokončení stavby se stáváte majitelem s hlasovacím právem v kondominiu.

Jsme připraveni poskytnout vám veškeré právní, daňové, účetní i auditorské služby související s vedením společnosti. Uzavřeme s vámi i smlouvu o pronájmu nemovitosti. V čase, kdy nebudete pobývat v Kanadě, zajistíme komerční pronájem vašeho objektu. Na konci účetního roku (vždy k 30. dubnu) obdržíte vyúčtování s porovnáním výnosů z pronájmu a skutečných nákladů včetně údržby a daní. Tyto služby bude zajišťovat pověřená společnost disponující všemi potřebnými povoleními.

Daňový systém v Kanadě je podobný našemu. Daň z přidané hodnoty činí 15 %, narozdíl od ČR se však odvádí i z pozemku. Daň ze zisku je stanovena na 15 %. Největší rozdíl spočívá v dani z nemovitosti, která je v tuzemsku spíše symbolická. V Novém Skotsku se jedná o 1,5 % z odhadní ceny. Výši stanovuje místní daňový úřad. Proti stanovené ceně se lze odvolat.

Očekáváme, že odhadní ceny budou zpočátku mírné. Postupně však budou narůstat. Zároveň předpokládáme, že se budou zvyšovat i vaše příjmy z nájmu, a to v návaznosti na rozvoj resortu. V současné době neexistuje další daňová zátěž, se kterou byste měli při provozu nemovitosti počítat.

Obecně platí, že získání pracovního povolení či trvalého pobytu je časově náročné, ale řešitelné. Každý případ se posuzuje individuálně. Procesem by vás měl vždy provázet specializovaný právní zástupce, jehož služby vám v případě zájmu zprostředkujeme.

Imigračních programů je v Kanadě vypsáno několik. V současné době lze využít například program pro občany vybraných evropských zemí, mezi které je zařazena i Česká republika. Týká se osob do 35 let, které studují nebo mají ukončené vysokoškolské vzdělání. Proces je výrazně jednodušší a rychlejší.

Kanada pociťuje naléhavý nedostatek pracovních sil a lze předpokládat, že bude i nadále vstřícná vůči nově příchozím.

Vstřícná mentalita Kanaďanů, perfektní letecké spojení s Evropou, celoroční využití, turistická poptávka, ekologická udržitelnost… to vše jsou důvody, proč si i vás toto místo naprosto získá. Cape Smokey vám nabízí skvělou investiční příležitost a pokud budete mít chuť, tak třeba i změnu životního stylu.

Máte zájem o koupi rodinného domu v Kanadě?