Aktivity

Nekonečno. Přesně tolik (ale ani o jedinou navíc) možností jak trávit volný čas v Cape Smokey máte. Máme tu totiž úplně všechno. Adrenalin, koupání, lyže, rybolov, potápění, plachtění, vyhlídkové lety ale také koncerty, skvělou gastronomii nebo golf. A samozřejmě pozorování velryb, to zažijete v Cape Smokey taky.  

Wellness v horách

The Spa at Keltic, to je wellness, který budete milovat od první minuty.

Relaxační služby oceníte ať už jste celý den lyžovali, jezdili na kole nebo plachtili na moři. Z venkovní vířivky, jejíž teplota vody umožňuje celoroční využití, je navíc úžasný výhled na Cape Smokey, Ingonish, pláž i Cape Breton Highlands.

V zimních měsících Keltic Lodge buduje na okolních hřištích běžecké tratě i svahy pro sáňkování.

Ráj golfistů

Nedaleko Cape Smokey, pouhých pět minut cesty automobilem, se nachází golfové hřiště Cape Breton Highlands Links.

Pochází již z roku 1939 a jeho autorem je proslulý architekt Stanley Thompson, který v Kanadě postavil více než 170 hřišť a další v USA, Brazilii či na Jamajce.

Na opačné straně ostrova si pro změnu můžete zahrát na aktuálně nejlepším kanadském hřišti Cabot Cliffs, jež znalci řadí do světové špičky. Celkově jen na ostrově najdete osm golfových resortů.

Jediná sjezdovka na světě

Sky-to-Ocean, to je sjezdovka, která začíná někde vysoko v horách a končí na úbočí kopce přímo u hladiny moře.

Na celém světě je jen jedna jediná. A najdete ji právě v Cape Smokey. Na její vrchol vás dopraví nově vybudovaná vyhřívaná kabinová lanovka. Kromě lyžařů vozí i snowboardisty či milovníky výšlapů se sněžnicemi.

I když zdejší sníh patří svým složením k těm “lyžařsky” nejkvalitnějším na světě, jistotu, že ho bude po celou zimu dostatek, pojistil areál zapojením moderní technologie zasněžování. I díky tomu zde bylo v sezoně 2022/23 otevřeno hned sedm nových sjezdovek. A jak už víte, po jedné z nich dojedete až k moři.

Sněžnice nepatří do starých časů

Máte rádi výlety v zimě a neodradí vás ani závěje sněhu? Využijte sněžnice. Pokud nemáte vlastní, můžete si je u nás půjčit a vyzkoušet. Nástupní trasy pro výlety začínají u horní stanice kabinové lanovky. Tam je také možnost občerstvení, zahřátí i odpočinku, když se vám ještě nebude chtít sjet lanovkou zpět dolů k moři. Odměnou za fyzicky náročnou sněžnicovou túru vám budou nádherné výhledy z míst, odkud v létě přes listí stromů nevidíte.

V sedle čtyřkolek

Dvě stě kilometrů. Tolik měří speciálně vybudované stezky, kterými můžete putovat nekonečnými lesy a vlnící se krajinou. Dostanete se více do srdce hor, vystoupáte do výšky 1500 stop. Zažijete báječné výhledy, nejen na záliv a Cape Smokey, ale i na vlnící se koryto řeky Margaree. Na výlety se můžete vydat sami, nebo využít služby zkušeného průvodce.

Kajak na horském jezeře

K jezeru Hawley’s Lake, které leží vysoko v horách obklopeno hustými kanadskými lesy, se dostanete jedině pěšky. Vodní hladina, díky které se jezeru přezdívá také Ski Lodge Lake, nabízí společně se svým okolím nádhernou scenérii. Abyste si ji mohli vychutnat naplno, využijte možnost projížďky kajakem. Ať už budete brázdit břehy nebo protnete klidnou hladinu jezera rázně napříč, příroda a kouzlo zdejšího zákoutí vás jistojistě pohltí. Pokud nejste s vodou a pádly úplně kamarádi, můžete využít služeb instruktora, který vás základní dovednosti naučí, nebo vás na vašem výletu rovnou doprovodí. Zábava je vhodná pro celou rodinu.

Dáváte přednost plachtění na jachtě, windsurfingu nebo vodnímu skútru? V oblasti Cape Smokey se nemusíte rozhodovat. Můžete trávit na vlnách každý den a střídat plavidla podle vlastní chuti nebo povětrnostních podmínek. Zdejší záliv je ideální i pro jízdu na padlleboardu nebo kajaku. 

Výlet za velrybami je další atrakcí, kterou pro vás Cape Breton připravil. Tito majestátní a přitom stále trochu záhadní, obrovští a současně bezbranní živočichové si zdejší oblast oblíbili především kvůli kvalitě zdejší vody. Setkání s nimi v zálivu svatého Vavřince je sázka na jistotu, právě zde mají tito fascinující něžní obři svůj domov. Výlety za velrybami probíhají za asistence zkušeného průvodce.

Cape Breton Highlands

Rozloha národního parku vám velkoryse dává na výběr, zda se budete toulat pěšky, na kole, nebo autem. Oblastí prochází i více než sto kilometrů proslulé trasy Cabot Trail. Můžete tedy polykat kilometry za volantem, stoupat a sjíždět zdejší svahy na kole, nebo dát přednost náročným výšlapům. Všude vás čekají nádherné výhledy na kaňony, lesy a pobřeží.

Budete-li se chovat tiše, uvidíte i řadu divokých zvířat, jako je třeba orel bělohlavý, který patří k největším dravým ptákům na světě. Mezi zvuky lesa a v překrásném západu slunce můžete na závěr svého výletu pokaždé sjet dolů zpátky k moři.

I když místní pláže vám nabídnou vše, co potřebujete, jemný písek, skvělé koupání v oceánu, šumění vln i dostatek soukromí, vodopád má jen jedna. Je to Black Brook, nejoblíbenější pláž zdejší oblasti. Jen tady můžete koupání v moři na chvíli vyměnit za studenou vodu sladkovodního potoka a příboj vln za hučení padajícího vodopádu. Některé pláže jsou vybavené přístřešky na piknik, kde si můžete dokonce i rozdělat oheň.

Začátek dobrodružství, na které vás zveme, začíná na úpatí hory a oceánu. Právě tam stojí spodní stanice lanovky vedoucí až na vrchol Cape Smokey.

Kanaďané jí říkají gondola a kromě dopravy pro lyžaře ji během ostatních měsíců využívají jako nástupní trasu pro horské výlety, nebo jen atrakci, která je odveze tam a zase zpět. Ten výhled shora, z výšky 1500 stop nad hladinou moře, za to totiž stojí, je zde vidět oceán, Cabot Trail, slavná chata Keltic Lodge, vyhlídka Middle Head, přístav i ostrov Ingonish.

Vzneste se vzhůru a podívejte se na Cape Breton z ptačí perspektivy.

Výlet helikoptérou můžete směřovat nad pobřeží Cape Breton Highlands v Ingonish nebo můžete ve vzduchu kopírovat trasu slavné Cabot Trail. Je jen na vás, zda vás k letu přemluví nádherné barvy podzimu, fascinující modř oceánu v létě nebo zimní sněhem pocukrovaná krajina.

Jestli rádi zvedáte hlavu vzhůru k oblakům, tady si nebeské představení vychutnáte.

Začněte východem slunce, zjistíte, že ne nadarmo se zde tomuto času říká zlaté hodiny. Stejné kouzlo se pak opakuje i během jeho západu, kdy zlatá barva zalije mys Smokey podruhé a odraz mořské hladiny a oblohy vytvoří nádhernou barevnou kombinaci. Další představení vás čeká v noci. Daleko od světel velkoměsta uvidíte nejen temnou oblohu plnou hvězd a souhvězdí s jejich nejmenšími hvězdami, ale i nepolapitelnou polární záři.

A to pořád není všechno. Když budete mít štěstí, pochopíte třeba už další den v nastupujícím dopoledni, proč oblast získala své jméno Cape Smokey. Rozestupující se ranní mlha postupně odkrývá vybrané scenérie a nabízí další a další představení.   

Během sezony každoročně probíhá hned několik hudebních festivalů, třeba Kitchen Fest, Keltské barvy nebo Smokey Session.

Hudba do Cape Breton určitě patří, z oblasti také pochází řada muzikantů a právě oni se sem každoročně se svými koncerty i příběhy vrací. V rámci oslav Dne Kanady pak kromě koncertů zažijete také festival minipivovarů, přehlídku historických automobilů nebo festivalový průvod. A když už jsme u dobré hudby, nesmíme zapomenout ani na dobrou kuchyni. Ta místní je vyhlášená především mořskými plody ale i dalšími specialitami inspirovanými zdejší námořní kulturou.

Tubing je další novinkou, která zde byla poprvé představena v sezoně 2022/23. Bláznivá jízda na speciálních pneumatikách uměle vybudovaným korytem je skvělou zábavou pro celou rodinu.

Atlantský oceán všude kam se podíváte. To nabízí řadu možností k rybaření.

Ať už přímo z pláže, z mola a nebo pokud máte zálusk na větší ryby, tak si snadno zapůjčíte člun a můžete vyrazit dále od břehu.

Mezi nejčastější úlovky v Cape Smokey patří lososi, makrely, tresky a halibuti. Rybařit můžete po celý rok, ale nejlepší čas je od června do září, kdy je počasí mírné a ryby jsou nejaktivnější. Rybaření v Cape Smokey je skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu.

Halifax, hlavní město Nového Skotska, je známé svým bohatým námořním dědictvím a kulturním bohatstvím.

Jeho přístav, okouzlující pobřeží a historické památky jako Citadela vytvářejí jedinečnou atmosféru. Nové Skotsko, s malebnými vesnicemi a ikonickým majákem Peggy’s Point, je kolébkou námořní tradice a přírodní krásy a rozhodně stojí za návštěvu, od Cape Smokey je Halifax vzdálen 400 km.

Máte zájem o koupi rodinného domu v Kanadě?