Lokalita

Cape Smokey bezprostředně sousedí s kanadským národním parkem Cape Breton a ikonickým okruhem Cabot Trail. Na něj jsou Kanaďané stejně hrdí jako Američané na ikonickou Road 66.

Oceán a hory na jednom místě

Dlouhé pláže, úžasné stezky a v zimě lyžařský ráj. To je kanadské Cape Smokey

Tady se nemusíte rozhodovat, jestli lyžovat, jezdit bláznivé traily, putovat národním parkem, hrát golf nebo se plachtit na lodi. Berte všechno, protože všechno je tu nadosah. A navíc v krystalické dokonalosti. Sjezdovka končí u moře, z lanovky vidíte velryby nad hladinou. Moře je čisté a plné ryb a pláže nekonečně dlouhé. Kanadský podzim si vychutnáte při procházce v korunách stromů. A sníh je v té nejlepší kvalitě v zimě padá a padá. Seznamte se s Cape Smokey.

Hlavní výhody projektu

Nové Skotsko – příroda, klid a velký potenciál

Třetí nejkrásnější ostrov
na světě

Sousedství Národního parku
Cape Breton

Ideální letecké spojení
s Evropou

Lanovka, která vás v létě i v zimě vyveze na vrchol Cape Smokey

350 cm sněhových srážek
za rok

Jen pět hodin rozdíl oproti
středoevropskému času

Osm golfových hřišť, ale také traily nebo vodní lyžování

V těsné blízkosti přístav, na dosah civilizace včetně nemocnice

Cape Smokey

Rychlý rozvoj a velké příležitosti

Oblast Cape Smokey je proslulým kanadským letoviskem. Sehnat tam ubytování je v létě velmi obtížné. Pochopili jsme ale, že velký potenciál mají měsíce zimní, kdy je turistický ruch zatím utlumen.

Proto jsme přímo od provincie zakoupili tamní lyžařský areál. V roce 2020 jsme ho uvedli do provozu a postupně jej vylepšujeme. Kromě lyžařských svahů je pro nás klíčová kabinová lanovka, která spojuje vrchol sjezdovky a oceán. Díky okouzlujícímu výhledu na záliv je lanovka využívaná v zimě i v létě. 

Skiareál byl Kanaďany nejvíce vyhledávaný v 80. a 90. letech, v roce 1987 se zde dokonce konaly Zimní kanadské hry. Cítíme velkou poptávku od obyvatel kanadských provincií i přilehlé severovýchodní části USA po takovém místě a chystáme se ji uspokojit. Máme oprávněný důvod předpokládat, že ubytovací kapacity budou vytíženy po celý rok. Nabízíme vám nyní možnost, být u toho s námi.

Nové Skotsko

Příroda, klid a velký potenciál

Provincie Nové Skotsko patří mezi Pobřežní provincie Kanady. Ze všech kanadských regionů je toto území, omývané Atlantikem, nejblíže Evropě. Časový posun od Greenwichského středního času jsou pouhé čtyři hodiny, od našeho středoevropského času je to o hodinu více.

  • Třetí nejkrásnější ostrov na světě
  • Lanovka, která spojuje pobřeží a lyžařský areál
  • Osm golfových hřišť, ale také traily nebo vodní lyžování
  • Sousedství Národního parku Cape Breton
  • Vynikající sněhové podmínky
  • Ideální letecké spojení s Evropou
  • Východní pobřeží a jen pět hodin rozdíl oproti středoevropskému času
  • Civilizace a s ní i letiště, nemocnice, přístav, nadosah

Hlavní město provincie Halifax má 440 tisíc obyvatel, přístav a mezinárodní letiště s pravidelnými lety do Evropy i USA. Turistická destinace Ingonish, kde naleznete náš projekt, je situována v severovýchodní části oblasti na ostrově Cape Breton. Ostrov je s pevninou spojen náspem a cesta z Halifaxu vám autem zabere necelých pět hodin. 

Proč je výhodné vlastnit nemovitost právě zde?

Cape Breton: 3. nejkrásnější ostrov na světě

Oproti nákupu ve Vancouveru nebo Torontu vám nabízíme vyšší zhodnocení. A to není všechno. Je to i příležitost stát se součástí nového profesionálně připraveného projektu, navíc v nádherném prostředí. Cape Breton je považován za třetí nejkrásnější ostrov na světě a oblast Ingonish je jeho velmi perspektivní turistickou lokalitou.

Pro nás, středoevropany, je zde i skvělé podnebí, roční období i letní nebo zimní teploty jsou velmi podobné těm našim. Na tuhé mrazy, jaké panují ve vnitrozemí Kanady, zapomeňte.

K vaší investici přistupujeme tak, aby byla ve velké míře samofinancovatelná a vyžadovala minimum vaší pozornosti. Navíc jsme připraveni zajistit bezprostřední právní kontinuitu pro případ neočekávané životní události.

Nikde jinde nenajdete

Cape Smokey je jediné místo na světě, kde končí sjezdovka v oceánu. Bláznovství? V Cape Smokey realita. 

Jaké jsou podmínky pro lyžování? Naprosto perfektní! Kabinová lanovka (gondola), kterou jsme zde uvedli do provozu, vás pohodlně vyveze na vrchol kopce a vy si pak můžete užít jedinečný zážitek při sjezdu k oceánu.

Už jsme si řekli, že zimní teploty jsou tu podobné jako u nás. Ale to se vůbec nedá říct o sněhu! Tady prostě v zimě sněží a sněží. Úhrn zimních srážek přesahuje 350 centimetrů, lyžařská sezóna zde začíná těsně před Vánoci a vrcholí v únoru a březnu, kdy je nejvíce slunce.

Seznamte se s termínem „Champagne Powder“. Tak se jmenuje zdejší druh sněhu. Je sypký, suchý a jemný a je všeobecně považován za nejlepší pro lyžování, a to i v neupraveném terénu.

Ráj golfistů

Nedaleko Cape Smokey, pouhých pět minut cesty automobilem, se nachází golfové hřiště Cape Breton Highlands Links.

Pochází již z roku 1939 a jeho autorem je proslulý architekt Stanley Thompson, který v Kanadě postavil více než 170 hřišť a další v USA, Brazilii či na Jamajce.

Na opačné straně ostrova si pro změnu můžete zahrát na aktuálně nejlepším kanadském hřišti Cabot Cliffs, jež znalci řadí do světové špičky. Celkově jen na ostrově najdete osm golfových resortů.

V Cape Smokey umíme postavit dům
splňující standardy, na které jste od nás zvyklí.

Jak se do Cape Smokey dostanu? 

Letecké spojení z Evropy je pohodlné. Let z Londýna do Halifaxu trvá pouhých 6 hodin. Z Prahy můžete cestovat do Toronta nebo Montrealu a poté navazujícím letem do Halifaxu či Sydney. 

Z Halifaxu trvá cesta do Ingonish necelých pět hodin. Ze Sydney budete cestovat 90 minut. Na cestách nezaznamenáte zvýšený provoz, a to ani ve vytížených měsících. Celou cestu automobilem strávíte na nově položené pohodlné dálnici. 

Ze Sydney se můžete přepravit i helikoptérou, let trvá 15 minut. Ušetříte tak čas a spatříte nádhernou přírodu v širších souvislostech. 

Naše stavby jsou odolnější než obdobné domy v okolí. Nesousedí s otevřeným mořem, jsou umístěny v zálivu a jsou tak skvěle chráněny před větrem a vlnami. Domy jsou projektovány tak, aby je neohrozilo ani případné zvedání hladiny oceánu.

Máte zájem o koupi rodinného domu v Kanadě?